- O OBČINI
- OBČINSKA UPRAVA
- ORGANI OBČINE
- E-OBČINA
- NOVICE IN OBJAVE
- KONTAKTI
- TURIZEM
Na včerajšnji slavnostni seji Občinskega sveta so bile podeljene občinske nagrade za letošnje leto. V začetnem nagovor je župan Tomaž Vencelj čestital ob občinskem prazniku in posebne čestitke izrekel tudi letošnjim nagrajencem:
»Vsem bi rad čestital ob občinskem prazniku, ki je spomin na našo preteklost in tradicijo in hkrati opomin, da moramo biti tudi v prihodnje pogumni, iskati nove priložnosti in držati skupaj. Čestitke tudi vsem letošnjim nagrajencem. Tudi vi ste dokaz, da v naših krajih prebivajo dobri, ustvarjalni in srčni ljudje, zato sem prepričan, da je pred nami še svetla prihodnost.«
Letošnjo nagrado za mlade ustvarjalce je prejel Gašper Golob Rupnik za izjemne uspehe na domačih in mednarodnih glasbenih tekmovanjih.
Prejemniki občinskih nagrad so bili Nastja Lakner Čavlović za odlično delo z mladimi na področju plesa in športa, Uroš Pavšič za predano delo in vzgojo mladih na področju gasilstva ter Ženski pevski zbor Tice za ohranjanje in nadgrajevanje slovenske zborovske tradicije.
Pirnatovo nagrado za življenjsko delo na področju glasbenega ustvarjanja in glasbeni opus, posvečen Idriji, je prejel Aldo Kumar, Nagrada Jožefa Mraka pa je bila letos podeljena Bojanu Režunu za dolgoletno strokovno in javno delovanje ter pomemben prispevek k mednarodni prepoznavnosti Idrije.
Zaradi izrednega prispevka h kulturnemu življenju lokalne skupnosti je naziv častnega občana prejel Rafael Terpin.
Vsem nagrajencem ponovno iskreno čestitamo in jim želimo še veliko uspehov!
Z vami delimo še nekaj utrinkov z včerajšnje podelitve (avtor: Robert Zabukovec).